Polska Szkoła Sobotnia w BrisbaneAktualnościBez kategorii[:pl]Rozpoczęcie roku szkolnego 2015[:]

[:pl]Rozpoczęcie roku szkolnego 2015[:]

  • by

[:pl]No i stało się! W ubiegłą sobotę (31.01) rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, rok pod hasłem ‘Pozytywne Zmiany’.

W I kwartale tego roku, w Brisbane, naukę w szkole rozpoczęło 35 dzieci, w 6 klasach, od przedszkolnej po maturalną. Ze względu na często pojawiające się głosy, uruchomiliśmy także klasą polsko-angielską dla tych dzieci, dla których przygoda z językiem polskim dopiero się zaczyna. Jeśli więc Twoje dziecko nie mówi po polsku, a chcesz żeby zaczęło – zapisz je do naszej szkoły jeszcze dziś! W planach, na najbliższą przyszłość, mamy też zajęcia dla dorosłych.

Wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem nauki w naszej placówce, prosimy o kontakt na principal@brisbanepolishschool.org.au.

Co będzie się działo w tym kwartale? Zaczynamy od imprezy walentynkowej dla rodziców, w Polskim Klubie w Milton. O szczegółach możecie poczytać tutaj, a z dokładnym kalendarzem szkolnym na najbliższy rok, możecie zapoznać się tutaj. Nasze dzieciaki będą brały czynny udział we wszystkich wydarzeniach polonijnych odbywających się w Brisbane, a największą organizowaną przez nas imprezą, będzie Dzień Dziecka. Więcej informacji – niebawem.

Zmiany dosięgnęły także grona pedagogicznego. W tym roku stery Kierownika Szkoły przejęła Julia Raczko. Nowa kierowniczka to oczywiście nowy pomysł na to, co zrobić żeby było lepiej. Julia Raczko obiecuje stworzyć szkołę nowoczesną, z ciekawym i skutecznym programem nauczania. Szkołę, która nie tylko nauczy pięknej polszczyzny, ale pozwoli również zrozumieć i pokochać Polskę. W kwestiach programowych wsparciem będzie służyć Karolina Roszkowski, mianowana na koordynatorkę ds. nauczania. W gronie pedagogicznym pojawiły się na stałe dwie nowe twarze, Marta Bratkowska, która prowadzi klasę polsko-angielską oraz Małgorzata Sałacińska, wychowawczyni klasy 4-7. Klasą maturalną niezmiennie zajmuje się niezastąpiona Natalia Gorecka, a pierwszoklasistami, uwielbiany przez dzieci, Oliver Bajon. Opiekunką przedszkolaków jest Karolina Roszkowski, a klasy 2-3, Julia Raczko.

Nasza szkoła nie istniałaby bez pomocy rodziców. Jesteśmy organizacją non-profit i tylko dzięki prężnie działającemu komitetowi rodzicielskiemu, pod wodzą Karoliny Freeman, placówka wciąż otrzymuje wsparcie, zarówno od instytucji polskich, jak i australijskich, a także od osób prywatnych. W tym roku otrzymaliśmy między innymi zestawy podręczników „Nasz Elementarz”, przekazane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jeśli Ty też chciałbyś pomóc, albo masz pomysł na to, od kogo pomoc możemy otrzymać, napisz na principal@brisbanepolishschool.org.au. Będziemy bardzo wdzięczni za wskazówki.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku!

Wszystkiego dobrego w nowym roku życzą uczniowie, nauczyciele i rodzice.[:]