Polska Szkoła Sobotnia w BrisbaneAktualnościBez kategoriiOdwiedziny św. Mikołaja / Santa Claus is coming

Odwiedziny św. Mikołaja / Santa Claus is coming

  • by

Ostatnia sobota roku szkolnego była pełna wrażeń. Na ten dzień zaplanowaliśmy rodzinne Mikołajki Rodzice i nauczyciele przygotowali mnóstwo atrakcji. Było dekorowanie pierników, które upiekły mamy i uczniowie klasy maturalnej. Ubieraliśmy choinkę,robiliśmy dekoracje świąteczne i drobne upominki dla bliskich. Można było pokolorować obrazek ze św. Mikołajem i usiąść na, specjalnie dla naszego gościa, udekorowanym tronie. Dzieci miały też możliwość zajrzeć do zagubionej przez św. Mikołaja torby i odgadnąć jaki to gość jest w drodze do naszej szkoły. Oprawą muzyczną festynu zajęła się nieodpłatnie firma „Metronom”, a jeśli ktoś zgłodniał mógł posilić się kiełbaską i ciastem przygotowanym przez rodziców. Nauczyciele i gościnnie Oliver, absolwent szkoły polskiej, a później nauczyciel, przygotowali wiele atrakcji. Można było pobawić się na dmuchanym zamku wziąć udział w grach i zabawach ruchowych. Agnieszka zajęła się malowaniem buziek. Jednak wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na przybycie Św. Mikołaja. Mikołaj trafił do nas bez przeszkód i obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami.

Na festyn mikołajkowy, oprócz uczniów naszej szkoły, przyszły dzieci nie tylko z Brisbane, ale przyjechały też z Sunshine Coast i Gold Coast. Mamy nadzieję,że wszystkim bardzo się podobało i dobrze się bawili. Było fantastycznie, muzycznie kolorowo i wesoło. Dziękujemy. Dochód z festynu przeznaczymy na potrzeby szkoły.

DS

23473165_1607690619253119_3339378475521030698_n